Kültür

Gecenin Kanunu: Live By Night 3 Şubat 2017’de Sinemalarda!

gecenin kanunu

Gecenin Kanunu: Live By Night 3 Şubat 2017’de Sinemalarda!

Gecenin Kanunu: Live By Night adlı filmin yönetmenliğini ünlü oyuncu Ben Affleck üstleniyor. Film 3 şubat 2017’de vizyona girmesi Ben Affleck hayranları tarafından heyecanla bekleniliyor. 

Yapımcılığını Jennifer Davisson Killoran ve Leonardo DİCaprio üstleniyor. Filmin baş rolünde Ben Affleck olmak üzere Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller, Brendan Gleeson, Scott Eastwood ve Chris Cooper gibi oyuncular yer alıyor. Filmin türü: Aksiyon, Gerilim, Polisiye kategorisinde yer alıyor.

gecenin kanunu

Gecenin Kanunu: Live By Night

Filmin konusu: 1920 yıllarında suç oranı yüksek olan Boston şehrinde Joe Coughlin adında bir gangster’in nam saldığı bir dönemden bahsediliyor. İçki yasağı çıkarılmış ancak illegal yollardan bu durum aşılmaktadır. Joe Coughlin, dürüst ve namuslu yaşamı bir kenara atarak hayatını gangster olarak devam ettirmeyi seçer. Küçük yaşta hırsızlık yapan  Joe, çocukluk dönemini atlatmış ve artık şehrin en acımasız gangsterlerine hizmet ederek aralarına girmeyi başarmıştır. Joe Coughlin, gangsterler gibi tanınmak istiyordu ve onlar gibi her şeye sahip olmak istiyordu. Ancak bu yaşam basit bir yaşam değildi ve bir bedeli vardır. Fakat Joe Coughlin’in babası şehirde polis olarak görev yapmaktadır.

Film, Dennis Lehan aynı adlı suç romanından yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu yapan Ben Affleck tarafından senaryolaştırılıp beyazperdeye uyarlanıyor.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum

  • Bu filmi izleyeceğim hem de cumartesi günü kafaya koydum. Ben Affleck’e Batman den dolayı biraz kızgınım ama bu tarz filmleri başarıyor bence.