Kültür

Çin Cam Köprü İçin Kolları Sıvadı !

Çin Cam Köprü İmalatı İçin Kolları Sıvadı !

Çin cam köprü imalatıyla dünyada büyük ilgi gördü. Bir çok turist muhteşem köprüyü görmek için Çin Ulusal Parkı’na akın etti.

Çin Cam Köprü İçin Kolları Sıvadı !

Çin cam köprünün imalatı İçin kolları sıvadı !

Çin Hunan Şiniuzhai Ulusal Parkında  Eylül 2015’de açılan cam köprü uzunluğu ve muhteşem görünümüyle turistlerin ilgisini kazanmayı başarmıştı. 300 m uzunluğunda ve yerden 180 m yüksekliğinde olan bu köprü 11 mühendisin uzun uğraşları sonucunda inşa edilebilmişti. Böylece büyük bir gelişmeye adım atmıştı. Şimdi ise daha iddialı görünüyorlar. Tianmenshan Milli Orman Parkında inşaatı başlamış olan cam köprünün 430 metre uzunluğunda ve 300 metre yüksekliğinde olması planlanıyor ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Köprünün iskeleti tamamlanmış durumda. Bu hızla devam ederlerse köprünün Haziran ayında bitmesi planlanıyor.

Çin cam köprünün imalatı İçin kolları Ssıvadı !

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.