Kültür

Barack Obama Hakkında Bilmediğiniz 8 İlginç Bilgi

Barack Obama Hakkında Bilmediğiniz 8 İlginç Bilgi

Barack Obama amerikanın siyahi başkanıdır. Amerikada bir çok sosyal medya videoları ile tanınan Obama hakkında bilmediğiniz 8 ilginç bilgiyi sizler için derledik.

Barack Obama Hakkında Bilmediğiniz 8 İlginç Bilgi

1) Barack Obama, 14 Ağustos 1961’de Honolulu’da doğmuştur. İkinci ismi olan Barack adını kullanır. Ama ilk ismi Hüseyindir. İkinci ismi olan Barack, svahili dilinde “kutsal” anlamına gelmektedir ve kenyalı babasının ismidir.

2) Genç yaşlarda Baskin-Robbins ’de çalışmaya başladığı andan itibaren dondurma yemeyi pek sevmediğini söylüyor.

3) Amerika tarihinde pek çok başkan seçilmiştir. Hepsi sadece başkan olmuştur. Ama Obama’nın bir özelliği vardır. Çünkü Amerika’nın yapılanmasından sonra 3.Afrika kökenli Amerika başkanı ünvanını elinde tutmaktadır.

4) Herkesin evleneceği kişiyle karşılaştığı bir anı vardır. Obama’nın durumu ise şöyle Chicago Hukuk firmasında çalışırken kendisini denetleyen, Harward Hukuk Fakültesi mezunu Michelle Robinson’la karşılaşmış ondan sonrada evlenmiştir.

5) İllinois Eyaleti başkanı olarak, sorgulamalarda polisleri suç mahali olan yerlerde video kasedi kontrolüne zorunlu tutmak için bir tasarıya sponsorluk yaptı. Böylelikle suçların daha detaylı şekilde incelenmesine öncülük etmiş oldu.

6) Kenya’da babasının memleketinde Victoria Gölü’ne yakın bir yerde bir okulun ismini Başkan Barack Obama Ortaokulu olarak değiştirdi. Böylelikle memleketinde bazı değişikler yapmaya başladı.

7) Her insanın kendisine has eğlence dünyası vardır. Oyunlar bir insanın hayatında illaki yer etmiştir. Obama’nın sevdiği oyun ise Scrabble dır

8) Obama ve eşi, Haziran 2005’te Chicago’nun Güney kısmında 1.65 milyon dolara bir ev aldı. Evde 4 tane şömine vardı. Fakat ev mi? saray mı? tartışılır bir konu.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.