Kültür

Tüyler Ürperten 6 Gizemli Fotoğraf !

Tüyler Ürperten Korkunç 6 Gizemli Fotoğraf

Tüyler ürperten bu tür gizemli haberlere günümüzde de bir çok kez rastlamışızdır. Bu yazımızda gizemli resimleri inceleyeceğiz.

1)

Tüyler Ürperten 6 Gizemli Fotoğraf !

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf 1919 yılında çekilmiş. Victor Goddard tarafından 1975 yılında bir gazetede yayınlanmış. Fotoğraftaki kişiler birinci dünya savaşında görevli olan hava takımı buraya kadar garip bir şey bulunmamakta ancak fotoğraftaki bir kişinin fotoğraf çekildiği zaman orada bulunmasının imkanı yok nedeni ise bu fotoğrafa çekilmeden iki gün önce uçağın pervanesine takılıp ölmüş olması, evet arka tarafta solda dördüncü kişi Freddy Jackson‘dan başkası değil. Bu resmi gören kişiler Fredyy‘i kolaylıkla tanımışlar ve gözlerine inanamamışlar. Anlaşılan Fredyy ölmüş olsa bile Victor Goddard‘un fotoğrafında bulunmak istemişti.

2)

Tüyler Ürperten 6 Gizemli Fotoğraf !

Marsa keşif aracı Curiosity düzenli olarak veri toplayıp dünyaya göndermeye devam ediyor. Ancak son çekip gönderdiği fotoğraf araştırmacılarda büyük merak uyandırdı. Nasa uzmanlarından Dark Ellison tespit edilen ışığın yüksek enerji taşıyan parçacıkların mars yüzeyine çarpmasıyla oluşan bir ışıma olduğunu söylüyor. Bazı uzmanlar ise bunu ufo’ya ait olduğunu iddia ediyor.

3)

zaman yoculuğunda çekilmiş resim

1941 yılında çekilmiş olan bu fotoğraf dünyada zaman yolculuğu denilince akla ilk gelen fotoğraflardan biri köprü açılışı sırasında çekilen fotoğrafta dönemin kılık kıyafetiyle alakalı olmayan bir adam ve elindeki kayıt cihazı dikkat çekiyor. zaman yolculuğu ne kadar gerçektir bilinmez ama söz konusu kişinin gözlüklerinden tutun tepeden tırnağa zamanın çok ötesinde olduğu kesin. Aslında daha önce buna benzer olay yaşanmıştı. John Titor isimli bir adam 2036 yılından geldiğini iddia etmişti ve gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştu.

4)

jim templeton'un gizemli fotoğrafı

Jim Templeton bir doğa gezisi sırasında kızının fotoğrafını çekti sonrasında ortaya çıkan bu garip görüntü aileyi bir hayli şaşırttı. Kodak firması fotoğrafı inceledi ve üzerinde oynama yapılmadığına dair onay verdi. Görüntüde kızın arkasında beliren astronot benzeri varlığın oraya nasıl geldiği halen bilinmiyor.

5)

Domenico Ghirlandaio gizemli tablosu

15.yy‘ da Domenico Ghirlandaio tarafında çizilen bu son derece ünlü tabloda Hz. Meryem ve Aziz Giovannino resmedilmiş. Ancak arka planda tam anlamıyla ufo gözlenmekte.  Palazzo Vecchio koleksiyonunda yer alan bu tablodaki ufo’nun sırrı yüz yıllardır çözülemiyor.

6)

Cooper ailesinin gizemli resimi

Texas‘taki evlerine yeni taşınan Cooper ailesinin çektiği bu fotoğrafta yukarıdan tepe taklak aşağı sarkan bir beden arka planda gözüküyor. Fotoğraf üzerinde yapılan incelemeler fotoğrafın gerçek olduğunu ortaya çıkarsada aslında var olmayan korkutucu görüntünün nasıl oluştuğu hala bir sır.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.