Kültür

2016 Temuz’da Vizyona Giren 6 Film

2016 Temuz’da Vizyona Giren 6 Film

2016 temmuzda vizyona giren filmleri sizler için sıraladık.

1) Işıklar Sönünce  (Lights Out) 2016

ilk sırada karşınıza 2016 yapımı korku filmi ile geliyoruz. Bu korku filmi tüm zamanların korku filmlerine kafa tutacak durumda. Baş rollerinde  Eresa Palmer , Billy Burke , Alicia Vela-Bailey , Alexander DiPersia gibi oyuncular yer alıyor. Filmin yönetmenliğini David Sandberg üstleniyor. Filmde Rebecca adlı küçük kızın karanlıkta korkar ve artık büyür böyle şeylerin olmadığını anlar. Taki kardeşi bu konuyu açıp aynı şeyleri yaşadığını öğreninceye kadar. Bu durum gittikçe kötüye gidiyor ve Rebecca araştırmaya karar veriyor.

2) Taş Devri Macerası (Doraemon) 2016

Doraemon, taş devri macerası nobita yaşadığı hayattan sıkılıp yepyeni bir maceraya yelken açmak ister. Bu amaçla arkadaşları Shizuka, Gian, Suneo ve tabiki Doraemon’u da yanına alarak taş devrine bir yolculuk yapar. Bu hiç alışık olmadıkları ortam koşulları ve hayat tarzına uyum sağlamak için elinden geleni yapsalar da bu durum hiçte kolay olmayacak bu yolculukta başlarına maceralı olaylar geçecek.

3) Hain (Traitor) 2016

John le Carré’nin aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini  Susanna White’ın üstlendiği ve baş rollerinde Ewan McGregor, Damian Lewis, Stellan Skarsgård gibi oyuncular yer alıyor. Filmde Rus mafyası ile İngiliz gizli sevisi arasında kalan bir çiftti anlatıyor.

4) Amman Hocam 2 (Les Profs 2) 2016

Fransa’nın en kötü iki öğretmeni çok gizli bir görev için İngiltere’ye gider. Dunces Kralı Boulard birlikte ülkenin en iyi okuluna gider ve eğitim alanında ün yaptıkları metotlarını gelecek nesillere uygular! ilk çıkan filmde de olduğu gibi filmin yönetmenliğini yine Pierre-François Martin-Laval üstleniyor. Baş rollerinde Kev Adams, Isabelle Nanty ve Didier Bourdon gibi oyuncular yer alıyor.

5) Kanlı Girdap (The Ghosts of Garip) 2016

Kanlı Girdap The Ghosts of Garip Türk seyircisini korkutmaya geliyor. Filmin yönetmenliğini Patricio Valladares üstleniyor. İstanbul’un ev sahipliği yaptığı ve Amerikan, İskoç, Meksikalı ve Türk oyuncuların baş rollerini paylaştığı film 2016’nın en iddialı filmi İstanbul’un tarihi semtlerinde çekiliyor. Baş rollerinde Selma Ergeç , Selim Bayraktar , Natalie Burn , Guillermo Iván , Gianni Capaldi gibi oyuncular yer alıyor.

6) Hatırla (Remember) 2016

Yönetmeni Atom Egoyan olan filmin baş rollerinde Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris ve Bruno Ganz gibi oyuncular yer alıyor. Hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı Zev’in açıklı hikayesini anlatan film bir dramı temel alıyor. Zev, 70 yıl önce Amerika’da tüm zorluklara rağmen sahte bir kimlikle yaşayan Nazi bekçisinin ailesini katlettiği bildiriliyor. Tüm zorluklara rağmen Zev bakım evindeki yaşlı arkadaşı Max’in  yardımıyla çok gecikmiş olan adaletin sağlanmasını için görev alıyor. Bu olayları ise şaşırtıcı tesadüflerle dolu kıtalar arası bir yolculuk takip ediyor.

 

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.