Kişisel Gelişim

Microsoft İşe Almadı Zengin Oldu !

Microsoft İşe Almadı Zengin Oldu !

Microsoft’ta temizlik elemanı olarak başvuru yapan genç adamın e-mail adresi olmayan ve kendi azmi zengin olan adamın başarı hikayesi.

Microsoft İşe Almadı Zengin Oldu !

Microsoft İşe Almadı Zengin Oldu !

 

İş bulamayan genç adam iş için Microsoftun şirketine başvuru yaptı ve temizlik işçisi olarak işe alındı. Personel alım sorumlusu işe giriş için bazı evrakların tamamlamasını ve bu evrakların listesini sana mail olarak atim dedi. Temizlik elamanı e-posta adresim yok , bilgisayarım bile yok dedi. Microsoft yetkilisi e-posta adresiniz bulunmadığı için Microsoft’ta çalışamazsınız sizi işe alamayız şeklinde cevap verdi.

Temizlik elemanı bu cevaba çok üzülür ve Microsoft binasından ayrılır cebinde bulunan 10 dolarıyla ne yapacağını düşünen genç adam on doların tamamıyla domates satın alır sonrada domatesleri sokak sokak gezerek satmaya başlar. Akşam olduğunda ise parası bir kat artarak 20 dolar olmuştu. Satmaya devam eden genç adam 3 günde 160 dolara ulaşır. Gelir arttıkça daha erken kalkıyor ve daha geç eve dönüyordu. Kısa bir süre sonra işini büyüterek önce bir el arabası sonrasında bir kamyon satın alarak gelirini 4 katına çıkarmıştı.

Aradan 5 yıl geçtiğinde genç iş adamı  şehrin en büyük gıda şirketlerinden birini kurmuştu. Sonrasında hem şirketini hemde ailesini sigortalamaya karar vererek güvence altına almak istedi. Acente görevlisi gerekli evrakların  doldurulmasından sonra mail adresini istedi ve adam kararlı bir şekilde e-posta adresinin olmadığını söyler ve acente yetkilisi bu duruma şaşırır iş adamına e-posta adresiniz olmadan nasıl bu şirkete sahip olduğunuz eğer bir e-posta adresiniz olsaydı o zaman ne olurdunuz dedi.

Genç iş adamı ; Eğer bir e-posta adresim olsaydı suan bu konumda olmayacaktım seklinde cevap verdi.

 

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum