İnternet

Türk Hacker 334 Yıl Hapis Cezası Aldı !

Türk Hacker Şimdiye Kadar Verilen En Büyük Cezayı Aldı!

Türk hacker olan 26 yaşındaki Onur Koçak banka hesaplarına sızarak bir çok müşterinin bilgisine ulaşmış ve bu bilgilerle müşterilerin Phishing adı verilen bir yöntem ile tüm paralarını çaldığı açıklanmıştır.

Türk hacker 334 yıl hapis cezasına çaptırıldı.

Son dönemlerde bir çok hack haberleri duymuşsunuzdur. Türk hacker‘in bankaların bilgilerini çalmasıyla Bilişim korsanlarına verilen en büyük cezaya çaptırıldı. 26 yaşındaki Onur Koçak bankaların sitemlerine sızarak müşterilerin banka bilgilerini Phishing adı verilen bir yöntem ile çalma suçundan dolayı 199 yıl hapis cezasına çaptırılmıştı . Cezanın ardından 43 bankanın ve müşterilerinin de şikayetçi oluşu ve 11 kişinin daha bilgilerine sızıldığı tespit edilince bu cezaya 135 yıl daha eklenerek toplamda 334 yıl hapis cezasına çaptırıldı. Cezanın ardından Onur Koçak itiraz ederek mahkemeye bir mektup gönderdi ve mektupta şu şekilde;

Türk hacker 334 yıl hapis cezasına çaptırıldı 2“Bir asır 35 yıl cezamın onaylanmasını talep ediyorum. Sayın başkanım bilgileri yazılı dosya yukarıda yargılandım. Ben sadece sistemde bir kere gözüktüm ve siz bana 135 yıl hapis verdiniz. Şuan size ten rengin sorulsa hatırlayamazsınız bundan eminim Bilişim suçlarındaki zincirleme suç hükümlerinin yetersizliği toplumsal istikrar mı verilen astronomik hapis cezalarıyla kazanımın ne olduğu da muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmiyorum Yargıtay kurumunda ve yürürlükte olan kanun maddelerinden hareketle çözüm üretmeyeceğine dair kuvvetli olan inancım, kararı temyize gerek görmemiştir.”

Ailesi onurun 5 farklı İnternet sitesi kurduğunu ve bu İnternet sitelerinin kurbanı olduğunu açıkladı. Sonuç olarak bilişim suçlarının bu tür boyutlara çıktığını bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.