İnternet

Deep Web; İnternetin En Korkunç En Tehlikeli Ağı !

Deep Web; En Tehlikeli İnternet Ağı

Görünmez web olarakta adlandırılan Deep Web, internetin içinde gizli bir ağdır ve Google, Yandex ve Bing gibi arama motorları tarafından fark edilmez ve ulaşılamazlar.

Deep web internetin karanlık yüzü

Bu arama motorları hem kendi hemde kullanıcılarının güvenlikleri için Deep Web’den uzak dururlar. Ancak işin tuhaf yanı bizim ulaşabileceğimiz bütün siteler toplam İnternet’in sadece %6’sını oluştururken, Deep web’deki siteler ise bütün İnternet’in %94‘nü oluşturmaktadır. Bu oran tıpkı bir buz dağının görünen yüzünün görünmeyen yüzünden çok daha az olması gibidir.

İnternetin En Korkunç Gizemli Bölgesi

Peki normal internet sitelerinden çok fazla içeriğe sahip olan bu sitelerde neler var ?

İnternetin En Korkunç Gizemli BölgesiMilyolarca kişisel bilgileri, fotoğrafları ve bir çok torent arşivi, kredi kartı bilgilerini çalmak gibi illegal işlerde sizin için çalışabilecek hackerlar, sahte belge, vize, pasaport ve ehliyet satan kişiler, istediğiniz herşeyi sizin için çalabilecek soyguncular %75 çocuk’dan  oluşan korkunç cinsel fantaziler ( ölü ile cinsel ilişkilerde mevcut) esrar, kokain gibi birçok uyuşturucu ticareti, yasal olmayan silahların ve çalıntı eşyaların satışı siyasetçilerin basına sızdırılmayan kayıtları, insan kaçakçıları, organ kaçakçıları

3. dünya ülkelerinde depoları bulunan köle tüccarları profesyonelliklerine göre ücreti 20,000 dolardan başlayan İnternetin En Korkunç Gizemli Bölgesi deney görüntülerikiralık katil ve suikastçı ilanları vardır. Bazı kiralık katiller yaptıkları işi kanıtlayabilmek için olay görüntülerinin videolarını çekip yüklerler. Dahada kötüsü Deep Web’de hayvanların ve evsiz insanların üzerinde yapılmış korkunç deney görüntülerde vardır. Bu vahşet görüntüleri insanlar ve hayvanlar canlıyken bazı iç organlarının çıkarılması ve uzuvlarının kesilmesi, vücutlarının dövülerek kancalarla asılması cinsel organ tahribatı ve tecavüz anlarını içerir.

Bunların yanında örgütlerin kullandığı beyin yıkama siteleri, büyücü tarikatları, ürkütücü ritüel videoları  ve kan donduran intihar görüntülerde bulunabilir. 50.000’den fazla yasa dışı İnternet sitesi forum ve chat odası mevcut bu kara piyasada para birimi olarak Bitcoin kullanılmakta ve her yıl en az 2 milyar dolar değerinde para akışı gerçekleştirilmektedir.

Arama motorları tarafından algılanmayan dinamik html kullanan bu siteler karmaşık uzantılar kullansalar da Tor yazılımı kullanarak sisteme bağlana bilir ve kimliğinizi gizleyebilirsiniz. Ama bilmelisiniz ki Deep Web’in farklı katmanları bulunur ve her katman için bilgili olmanız gereklidir.

Lütfen Okuyunuz

Deep web’e erişim kanunen suç değildir. Fakat %96’sı illegal sitelerden oluştuğu için Hackerlar sizin adresinizi ele geçirip üzerinize suç atabilirler veya yanlışlıkla bir terör örgütüyle iletişime geçerek başınıza bela alabilirsiniz. Sivil İnternet kullanıcısını psikoloji olarak etkileyebilecek  bu alana girmeniz tavsiye edilmemektedir.

Deep Web’den uzak durun başınıza bela alabilirsiniz.

Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır…

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum

  • Haberim yoktu olmasa da olurmus. Gençlerin ulasabilecegi düsüncesi ürkütücü.

    • Gün geçtikçe hack olayları artmaktadır. Bu tür tehlikelerden korunmak için bazı önlemleri almamız gerekir. değerli yorumunuz için teşekkürler.

  • Deep Web Amerika’da çok kullanılıyormuş. Merak edip araştırmıştım hatta deep web içeriklerini paylaşan forumlarda var gerçekten çok kötü mide bulantısı her şey var maalesef.

    • Çok tehlikelidir. Fakat genç nesiller olayın farkında olmayıp bir eğlence olarak görüyorlar ve Deeep web’e girmek için bazı programlar deniyorlar.