İnternet

DDoS Saldırısı İle Türkiye Dünyada Üçüncü !

 DDoS Saldırısı İle Türkiye Dünyada Üçüncü !

DDos saldırısı üzerine yapılan Akamai’nin yıllık yapılan İnternet güvenliği raporuna göre Türkiye üçüncü sırada yerini aldı.

 DDoS Saldırısı İle Türkiye Dünyada Üçüncü !

2000 yılında kurulan Akamai, işini bulut sağlayıcısı olarak yapar ve her yıl İnternet kullanım raporları düzenler. Akamai son raporunda DDos saldırılarının 2016 yılının ilk çeyreğinde 30 Mpps yoğunluğunda gerçekleştirildiğini ve bu limiti aşmasıyla tam 6 saldırı yapıldığını resmi sitesinden açıkladı. Şubat ayında bu oran 51 Mpps olurken Mart’ta ise 67 Mpps yoğunluğundan gerçekleştirilen saldırının yarısından fazlası teknoloji ve yazılım sektörünü hedef almış. Akamai, 2015 ve 2016 raporlarını karşılaştırdığımızda Türkiye 4.cü sıradan 3.cü sıraya yükseldiği görünüyor.

DDoS Saldırısı İle Türkiye Dünyada Üçüncü !Raporlara baktığımızda DDos saldırısını en çok yapan ülke sıralamasında Çin 27.24 oranla ilk sırada Amerika 17.12 oranla ikinci sıraya yerleşirken Türkiye ise  10.24 oranla üçüncü sırada yer alıyor.

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.