İnternet

Anonymous Türkiye’ye Savaş Açtığını Duyurdu !

Anonymous Türkiye’ye Savaş Açtığını Duyurdu !

Anonymous Türkiye’deki sitelere kendilerinin saldırdığını hazırladığı yeni videoda açıkladı. Türkiyeyi, Işide destek verirseniz saldırılarımız devam edecek şeklinde hükumeti uyardı.

Anonymous

14 Aralıktan beri Türkiye‘de binlerce siteye yoğun saldırı yapan Hacker grubu Türkiye’nin Işid‘e destek vermesi nedeniyle hükumet sitelerini hedef aldı. Türkiye’ye karşı Twitter da #OpTurkey etiketiyle (Operasyon Türkiye) kampanya başlatarak 4o bine yakın siteye de saldırı yaptığını açıkladı. Hacker grubu 19 Aralıkta yaptığı açıklamada Türkiye’nin petrol aldığını ve Işid savaşçılarını tedavi ederek onları desteklediğini öne sürdü. Türkiye’nin cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı hedef alan Amerikalı hacker grubu ; Türkiye devletine sesleniyoruz. Işid’i desteklemekten vazgeçin aksi takdirde “bankalarınıza, İnternet bağlantılarınızı  hükumetin resmi sitelerine, hava alanlarınıza,  askeri kurumlarınıza ve devletin özel kurumlarına saldıracağız. Banka altyapınızı “çökerteceğiz. Bu deliliğe devam ederseniz saldırmaya devam edeceğiz. Unutmayın kaderiniz sizin elinizde !

Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Unutmayız. Affetmeyiz. Bizi bekleyin.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.