İnternet

Anonymous Işid’in Tüm Bağlantılarını Hackledi !

Anonymous Işid’in Tüm Bağlantılarını Hackledi !

Anonymous, Işid’e karşı savaş başlattı. sosyal medyada yaptığı açıklamada Işid’in tüm bağlantılarına saldırdıklarını bildirdi.

Anonymous Işid'in Tüm Bağlantılarını Hackledi !

lşid’in Fransa‘ya yaptığı kanlı saldırıdan sonra Hacker grubunun lşid’e siber saldırıda bulunacaklarını açıklamıştı ve sözünü tuttu. Sosyal ortamda Işide bağlı tüm hesaplar haclendi hacklemesine fakat lşid bu saldırıdan etkilenmediğini ve  Sizi Aptallar diyerek hacker grubunun’un bu konuda yetersiz kaldığı gözler önüne seriyor.Ancak Anoymousun üyelerinden biri Işidin bu açıklamasından sonra 5500 lşid üyesini hesapları ve Twitter hesaplarında olmak üzere sempatizanlarında hesaplarını hacklediklerini bildirdiler.  150’den fazla web sitesi ele geçirildi. Ele geçirildiği sitelerin bir çoğu ise İngilizce yayın yapmakta lşidin kurduğu  Siber halifelik diye adlandırdığı hacker grubu ise Anonymousa karşı saldırı atağında bulunacağını bildirdi.

 

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.