İnternet

Anonymous Hacker Grubu Kısaca Kimdir ?

Anonymous (Hacker Grubu) Kısaca Kimdir ?

Anonymous hacker grubu yaptığı büyük hack saldırılarıyla adını duyurmayı başardı. Son zamanlarda ülkemizde de büyük saldırılar gerçekleştiren anonymous hacker grubunu yazımızda kısaca kimdir bundan bahsedeceğiz.  

Anonymous Hacker Grubu Kısaca Kimdir ?Dünyada siber saldırılarıyla ünlü olan hacker grubu anonymous,  siyasi olaylar Devlet teşkilatının  İnternet sitelerine siber saldırılarıyla tanınırlar. anonymous 2008 yılından itibaren giderek artan işbirliği ile yapılan Uluslararası İnternet saldırıları önceden bildirilmiş siyasi bilgiler ve birçok sinema ve telif haklarıyla korunan eserlerin ticaretini yapan firmanın korsan yayın karşıtı kampanyalarına karşı yapılan  bir çok siber saldırılarıyla tanılan hacker grubudur. Bu hacker grubu saldırılarını kendilerini (Anonim) olarak kimliği belirsiz kişiler tafından yapılmaktadır. Anonymaus birçok web siteleri ile güçlü bağlantısı bulunmaktadır. Bunlar: 4chan, Wiki Encyclopædia, Dramatica gibi bazı forum siteleri yer almaktadır. Hacker grubu kolektif olarak her türlü insan kavramını temsil eder. Grubun kendileri hakkında yaptığı tanım:[highlight color=”green”] “Biz Anonymaus’uz , Orduyuz, Af Etmeyiz Bizi Bekleyin“[/highlight]

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.