İnternet

Anonymous Donald Trump’ın Bilgilerini Yayınladı !

Anonymous Donald Trump’ın Tüm Bilgilerini Yayınladı !

Hacker grubu Anonymous, ABD’nin Irkçı açıklamalarından dolayı tepki çeken başkan adayı Donald Trump’ın kişisel bilgilerini yayınladı.

 

Anonymous Donald Trump'ın Bilgilerini Yayınladı !

Anonymous, Donald Trump‘ın kişisel bilgilerini yayınladıktan sonra özel avukatı ve sekreterinin de özel bilgilerini Youtube kanalında yayınladı. Anonymous Youtube kanalından yaptığı açıklamada; “Bunlar sadece bilgi amacıyla yayınlandı. Böylece geleceğin diktatörü olabilecek bu kişiyi hepiniz bağımsız olarak araştırabilirsiniz” ifadesi yer aldı.

Nazi Almaya‘sı döneminde mücadele veren barış ve direnişçi #OpWhiteRose  grubundan esinlenen Anonymous, yaptığı açıklamada; amaçlarını faşizme karşı birleştirmek, Müslüman ve Latin kökenli vatandaşlara destek vermek olarak açıkladı. Ancak sosyal medya kullanıcıları ise Donald Trumpın daha önce cep numarasını sosyal medya hesabından yayınladığını açıkladı.

Donald Trumpın 11 yaşındaki çocuğun konuşma şekliyle aynı olduğu ve kelime dağarcığının yetersiz olduğu belirlendi. Amerika’da yapılan araştırmalara göre Donald Trumpın, İngilizce konuşmasında cümle kurmakta bir hayli geride, 11 yaşındaki bir çocuğun cümle haznesi kadar konuşabiliyor.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.