Bilim

Uzay’da Yer Çekimsiz Ortamda 6 Ay Kalacak !

Uzay’da Yer Çekimsiz Ortamda 6 Ay Kalacak

Uzay’da Yer Çekimsiz Ortamda 6 Ay Kalacak !

Uzay’da yer çekimsiz ortam konusunda dairesinin açıklamasında İngiltere’nin ilk astronotu Binbaşı Tim Peake’nin  uluslar arası uzay istasyonu’na ulaştığını bildirdi. Genç askeri pilotlar askeri 6 aylık bir süre içerisinde çeşitli deneyler ve projeler yürütecek. 6 aylık bir süre az fakat insan üzerinde fiziksel etkiler ortaya çıkardığı bildiriliyor.

Uzay'da Yer Çekimsiz Ortamda 6 Ay Kalacak-!

İngiltere‘nin uzaylar dairesinden  Libby Jackson6 ay hızlı geçer fakat Binbaşı Tim‘de fiziksel olarak değişiklikler görülebilir” kemiklerinin ve kaslarının zayıflaması gibi sorunlar ortaya çıkacaktır bunları engellemek için ise egzersiz yapması gerekiyor. Yeryüzüne indiği zaman vücudun 6 aylık bir zaman içinde yer çekimsiz bir ortamda bulunmanın etkilerinden kurtulmak bir yıl sürüyor şeklinde açıkladı.

Uzay'da Yer Çekimsiz Ortamda 6 Ay Kalacak !

Jockson, bir çok astronot gönderdik fakat döndüklerinde aynı rahatsızlıkları yaşadıklarını söylüyorlar. Uzayda dünyayı izlemek farklı bir duygu resimlerde ve videolarda gördüğünüz gibi değil bu duygu üzerimizde büyük etkiler yaratıyor şeklinde açıkladı.

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.