Bilim

Stephen Hawking , Uzay Yolculuğuna Çıkıyor !

Stephen Hawking , Uzay Yolculuğuna Çıkıyor !

Stephen Hawking, Virgin Galactic aracılığıyla ücretsiz olarak uzay yolculuğuna çıkıyor. Yaşayan en son bilim adamı olan Hawking, uzay bilimi için kolları sıvadı.

Stephen Hawking , Uzay Yolculuğuna Çıkıyor ! bilgirazzi.com

Ünlü bilim adamı Stephen Hawking, kozmoloji, teoriler ve bir çok derin araştırmaları ile sık sık gündeme gelmişti. Hawking şimdi ise Uzay yolculuğu projesinde yerini alması bekleniliyor. Virgin Galactic isimli şirketin kurucusu Richard Branson, 2016 yılında Hawking‘i Uzaya götürmek istediklerini ve bu yolculukta yanımızda olmasından mutlu olacaklarını belirtti! 

Stephen Hawking , Uzay Yolculuğuna Çıkıyor ! bilgirazzi.com

Virgin Galactic kurucusu Richard Branson, Hawking‘e hayranlık duyduğunu  sağlık durumu müsaade ederse ve gerekli izinler alınabilirse, Hawking‘i hiç bir ücret ödemeden Uzay yolculuğunda yerini alacağını açıkladı!  Pahalı bir maliyeti olan uzay yolculuğu Hawking‘in  bilim adına yaptığı çalışmalar nedeniyle gönüllü olarak katılması sağlık durumuna ve gerekli izinlere bağlı olduğu görünüyor. Hawking’in ise Uzay yolculuğuna katılıp katılmayacağı akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Yazar hakkında

Gizem Aras

İstanbul Yıldız Teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim. Okumayı ve araştırmayı çok severim. Şuan bir yazılım şirketinde bilişim uzmanı olarak görev yapmaktayım. Kültür, İnternet, Yaşam, Kişisel Gelişim, Sinema, Bilim gibi konulara hakim biriyim. Vakit buldukça yazılarımı bilgirazzi.com sitesinde takipçilerim ile paylaşıyorum.