Bilim

Dünyanın En Şeytani 7 Bilim Adamı

Dünyanın En Şeytani 7 Bilim Adamı

Dünyanın 7 şeytani bilim adamını sizler için derledik.

1) Alfred Nobel

Alfred Nobel en şeytan bilim adamı

1833 yılında zengin bir ailenin mühendis baba Immanuel Nobel ile anne Andriette Ahlsell‘in üçüncü oğlu olarak Stokholm‘de dünyaya gelmiştir. Babası onun kimya mühendisi olmasını istiyordu. İyi bir eğitim alması için onu yurt dışında okutur. 2 yıllık süre zarfında İsveç, Almanya, Fransa ve ABD gibi ülkelere giderek oradaki kimya bilimini inceler. Fransa da dönemin kimyageri T.J. Pelouze ve İtalyan kimyager Ascanio Sobrero ile tanışır. Laboratuvarında çalışması için ondan izin ister. Burada güçlü bir patlayıcı sıvı olan nitrogliserini üzerinde çalışır. Alfred NobelAscanio Sobrero‘dan yardım alarak Nitrogliserin, baruttan daha güçlü olmasına karşın, basınç ve sıcaklığın etkisiyle kolayca patlamasını sağlar.

2) Dr. J. Robert Oppenheimer

Dünyanın En Şeytani 7 Bilim Adamı

Harvard Üniversitesi‘nde kimya eğitimini 3 yılda tamamlayan Robert Oppenheimer, fizik alanında da eğitim almıştır. Sanat ve edebiyat aşığıydı ve kendini geliştirmeyi seven birisiydi. 1930‘lu yıllarda komünist grupların konuşmasından etkilenerek ölen babasından kalan 300.000 dolarlık parayı solcu gruplara destek amaçlı bağışladı. Bir çok Komünist parti üyeleriyle temas halinde olsa da partilerine katılmadı.

3) Trofim Lysenko

trofim lysenko en kötü bilim adamı

Sovyetlerin Genetik Enstitüsü’nde ziraii araştırmalarını devam ettirmekteydi. Arkasına Sovyetleri alarak bilimsel mantığı bir kenara atmış yaptığı çalışmalar ile Sovyetlerin tarımına zarar vermiştir.

4) Dr.Jack Kevorkian

en kötü bilim adamı

Ermeni asıllı doktor Kevorkian, 135‘ten fazla hastaya kendi geliştirdiği karışımı vererek ötenazi hakkı kullandırmıştır. ismi bir süre sonra doktor ölüm olarak anılmaya başlanmıştır. 1999 yılında ölmek üzere olan bir hastaya ilaç vererek ölmesini hızlandırdığı için Michigan‘da suçlu bulunda. 1  Haziran 2007 yılında dava düşürüldü ve özgürlüğü geri verildi. Hayatı boyunca ölmek üzere olan hastalara daha fazla acı çektirmemesi için yardımcı olduğunu söyledi ve 2011 yılında vefat etti.

5) Paracelsus

Paracelsus en kötü bilim adamı

İsviçre‘de doğan kimyager ve simyacı bir doktordur. Aslında bugünkü farmakolojinin kabul edilir. Söylentilere göre erkek spermi ve kılından homunculi ismini verdiği 30 cm‘lik minik insanlar meydana getirmiştir. Bu minik insanları yaparken de pek çok insanıda deneylerinde kullanan simyacı olarak bilinmektedir.

6) Dr. Sigmund Rascher 

nazilerin en kötü doktoru

2. Dünya savaşında Nazilerin ünlü doktorlarından biri olan Rascher, basınç odalarında pek çok deney yapmıştır. Toplama kampında olan insanları basınç altında vücudun tepkilerini anlamak için türlü eziyetlerle öldürmüştür. Ayrıca su ile ısıtılan insanlar soğuk havada bekletilerek soğuğun vücuda olan etkileri çalışılmıştır. Deneyler sırasında 300 yakın tutuklu hayatını vahşice kaybetmiştir.

7) Dr. Sahiro Ishii

shiro ishii en kötü Japon bilim adamı

2. Dünya savaşında Japon ordusuna general olan mikrobiyolog tur. Anestezi uygulamadan ameliyatlar yapmak, Belli uzuvları kesip başka yerlere dikmek, Bakteri verdiği kişilerin ölüm sürelerini anlamak ve kangren yaptığı hastanın ölümünü izlemek başlıca yaptıkları arasındadır. Japon toplama kaplarında bulunan Çin ve Rus askerleri üzerinde akıl almaz deneyler yapmıştır. Askeri silah denemelerinide bu tutuklular üzerinde yapmıştır. Tarihin en vahşi ve kan donduran bilim adamı olarak bilinir.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.