Bilim Kültür

Albert Einstein’ın Hayatı National Geographic İle Dizi Oluyor

Albert Einstein’ın Hayatı Dizi Oluyor

Albert Einstein‘ın hayatı National Geographic adlı belgesel kanalı tarafından Deha (Genius) dizi serisi ile çok yakında bilim severler ile buluşacak.

Albert einstein'ın hayatı dizi oluyor

Albert Einstein’ın Hayatı Dizi oluyor

Dizi projelerini 2016’dan bu yana hız kesmeden devam eden National Geographic, bu sefer bilim tarihinin önemli isimlerinden biri olan Albert Einstein‘nın hayatını Deha (Genius) adlı projesinde dizi olarak hayata geçiriyor. Çekimler Çek Cumhuriyetinin başkenti olan Prag şehrinde başlıyor. Albert Einstein’ın geçliğini, müzisyen ve oyuncu olan Johnny Flynn canlandırırken, olgunluk dönemini ise  Geoffrey Rush canlandıracak. Dizide üniversitede öğretim görevlisi ve doktoraya kabul edilemeyen ancak üstün hayal gücüne sahip bir o kadarda isyankar olan patent görevlisinin atomun gizli sırlarını nasıl gün yüzüne çıkardığını konu almaktadır. Einstein’ın hayatı, bilinmeyen yönleri ve kararlarını ekranlara taşıyan dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

Dizinin İlk Fragmanı

Ünlü yazar  Walter Isaacson‘ın Einstein: yaşamı ve evreni adlı kitabından uyarlanacak olan dizinin yapımcılığını Ron Howard ve Brian Grazer üstleniyor. 10 bölümlük bir seriden oluşan Deha (Genius) adlı dizi 171 ülkede ve 45 dilde yayınlanacak. Albert Einstein,ı hayatını konu alan dizi hayranları tarafından sabırsızlıkla bekleniliyor. Deha dizisi nisanda ilk sezonu olarak tarihini belli etti.

Yazar hakkında

Ali Mutlu

Daha önceleri Türkiye'nin tanılan iki teknoloji sitesinde editör olarak belli bir süre çalıştım. Sonrasında bir şirkette yazılım uzmanı olarak işe başladım. Şuan özel bir şirkette Ağ mühendisi olarak görev yapmaktayım. Okumayı ve yazmayı seviyorum. Kurduğum bu sitede vakit buldukça ilgili olduğum konular hakkında yazılar yazıyorum. Bilim, teknoloji, tarih gibi konulara çok merakım vardır.

Yorum

  • Severim böyle matematik konulu film ve dizileri. Einstein’ın için yapılan filmleri de izledim bu diziye de başlarım umarım yakın zamanda tarihi belli olur.

  • Einstein’ın hayatını ancak böyle bilim üzerine kurulu bir kanal yapabilirdi zaten (hakkıyla). Sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Çok kaliteli bir yapım çıkmasını umuyorum.

  • umarım 10 bölüm sadece bir sezonu olur ve devamı gelir. Asla kaçırmam bu diziyi, Einstein gibi birinin hayatında öğrenilecek çok şey var.